Nasze Jeże

Nasze stadko

Obecnie mieszka z nami kilkanaście uroczych kolczastych kulek – dziewczynki starsze i młodsze. Nasze jeże pochodzą z renomowanych hodowli z Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier. Po każdego jeździliśmy osobiście. Jeżyki są zarejestrowane w Angielskim Klubie Jeża Pigmejskiego, posiadają rodowody z pełną dokumentacją poprzednich pokoleń.

Każdy nasz jeż traktowany jest indywidualnie, każdy ma inny charakter, lubi jeść co innego i ma inne potrzeby. Znamy naszych pupili więc wiemy czego spodziewać się po każdym z nich. Jeżyki są naszymi pupilami, mają z nami cały czas kontakt i jeśli mają ochotę mogą przyjść, przytulić się do nas – mieszkają z nami jak koty i nie są zamykane w terrariach.

Warunki życia

Nasze jeżyki są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny, mieszkają z nami w domu, pośród naszych innych zwierząt. Ze względu na ich dobro i wymagania przeznaczyliśmy jeden pokój w domu aby stworzyć w nim „jeżowy pokój”. Nie stosujemy dodatkowego oświetlenia ponieważ w pokoju jest stała temperatura 26-27 stopni.

Dziewczynki są jeżami „podłogowymi” co oznacza, że biegają wspólnie po jeżowym pokoju. Na podłodze do dyspozycji mają dużą kuwetę, kącik z piaskiem do kąpieli, tunele, zabawki i kilka innych innowacyjnych urządzeń do zabawy. Mają ułożone mięciutkie polarowe kocyki i zabawki z polaru szyte na specjalne zamówienie.

W naszej jeżowej rodzinie mieliśmy kilku jeżowych kawalerów ale przez prawie siedem lat prowadzenia hodowli wszyscy nasi panowie odeszli już ze starości za Tęczowy Most.

Scroll to Top